STRAIPSNIAI

               ATNAUJINTAS  kandidato į Prezidentus Eduardo Vaitkaus gegužės 1-osios  kreipimasis į Lietuvos žmones, kuris buvo užblokuotas tuoj po jo paskelbimo! 

plačiau

Eduardas Vaitkus: Ar dar spėsime išvengti karo ir Lietuvos sunaikinimo?

plačiau

Mieli Lietuvos žmonės, 2022 metais Jūs širdimi priėmėte ir paguodėte ukrainiečius, pabėgusius nuo karo, kurio nepanoro sustabdyti Ukrainos valdžia.  Karo, kuris, vakarų šalių politikų nuomone, yra pigus, Nes ne jų kariai žūva. Žūva Ukrainiečiai... 

Šis kandidato į Prezidentus E.Vaitkaus kreipimasis į Lietuvos žmones buvo užblokuotas!  Išsaugotas fragmentas   ČIA 

plačiau

Kandidatas į Respublikos Prezidentus Eduardas VAITKUS atsako į žiūrovų klausimus...

plačiau

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Kodėl karinės pratybos Lietuvoje suorganizuotos rinkimų metu?“

plačiau

Rytų Europos studijų centre, kuriam vadovauja politikos mokslininkas Linas Kojala, perspektyva apie saugumo ir užsienio politiką RESC dalinosi kandidatas į LR Prezidentus Eduardas Vaitkus...

plačiau

Parama ar savižudybė? Besąlygiška Ukrainos kapituliacija. Realu? Komentaras TV laidoje geopolitines ir šalies aktualijas aptaria žurnalistė Giedrė Gorienė ir buvęs užsienio reikalų ministras prof. Povilas Gylys...

plačiau

                          Apgaulingas ir teisiškai ydingas referendumas


Gegužės 12-osios referendume siūloma balsuoti už tai, kad iš Konstitucijos būtų išbraukta nuostata, jog „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“ ir vietoj jos įrašoma, kad pilietybės suteikimo ir netekimo tvarką nustato atskiras Konstitucinis įstatymas. Tad, jei balsuosime – TAIP, tai tą įstatymą turės parengti ir priimti Seimo nariai, o ne Tauta referendumu.


Referendumo biuletenyje nėra nė žodžio nei apie dvigubą, nei daugybinę pilietybę. Nenorima gąsdinti rinkėjų.


Jei sutiktumėme su tokiu Konstitucijos pakeitimu, tai reikštų, kad atsisakome Konstitucijoje įtvirtintos teisės mums – suverenams – Lietuvos piliečiams – spręsti kas ir kokiu atveju gali būti ar negali būti Lietuvos piliečiu. Ta sprendimo teisė būtų perleista Seimo nariams.


Perleisdami teisę dėl Lietuvos pilietybės įgijimo ir netekimo reglamentavimo Seimui, o ne patys referendumu nuspręsdami kaip jį reglamentuojame, mes balsuotume už katę maiše – už nesamą įstatymą. Nes tik po referendumo Seimas imtų svarstyti Konstitucinio pilietybės įstatymo projektą arba projektus. Dar neaišku kokie jie būtų.


Tokiu būdu – abejotini paties šio referendumo teisiniai pagrindai. Ar teisėta referendumu pasisakyti už įstatymą, kurio dar nėra?

 

Visas straipsnis

plačiau

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Teismui skundžiamas VRK sprendimas dėl Ingridos Šimonytės įregistravimo kandidate Respublikos Prezidento rinkimuose“.

plačiau

Vyriausioji rinkimų komisija pripažino, kad klastojo dokumentus Šimonytės naudai...

plačiau