STRAIPSNIAI

2025-01-21. ALVYDAS VEBERIS. LOBIŲ IEŠKOTOJAI.
 2025-01-21. ALVYDAS VEBERIS. LOBIŲ IEŠKOTOJAI.

Alvydas  Veberis

 

                       LOBIŲ IEŠKOTOJAI

 

    ,,Jie išmes savo auksą ir sidabrą, nes auksas ir sidabras neišgelbės jų Viešpaties rūstybės dieną. Jie nepatenkins savo sielų ir nepasisotins, nes tai tapo jų suklupimo akmeniu". (Biblija. Ez 7,19)

 

                                            

 

Vyksta "stebuklai" Katalikų bažnyčios kuluaruose. Žinant katalikų banyčios nusikaltimus, nieko naujo. Turtai visus vylioja. Judas už 30 sidabrinių net Kristų išdavė. Šioje istorijoje (str. gale,-video) be reikalo restauratorius Saulius Poderis detaliai viešina faktus, kol neatliktas šių nusikalstamų veiksmų prokuratūros tyrimas.
 
Pagal Sauliaus Poderio pasakojimą, nusikalstama gaujos komisija, dalyvaujant net ,,dievo" (neaišku kokio)?  tarnui arkivyskupui Gintarui Linui Grušui, be nesuinteresuotų asmenų, nešališkų žiniasklaidos atstovų, negauto kultūros departamento leidimo, be filmavimo... dabar gali bandyti suderinti savo veiksmus, slepiant galimai pasisavinto lobio daiktus. O gal tendencingai smulkiai pasakojama, nuslepiant kai kuriuos faktus, kad galimai nusikaltėliai būtų pakabinti ant meškerės jauko?
 
Pagyvensim pamatysim. Kad atliktas galimai iš anksto apgalvotas grupinis nusikaltimas, tai ir arkliui aišku. Per tiek metų gal laukė, kad atradimas būtų užmirštas, o daiktai atsidurtų privačių kolekcionierių aukcionuose. Juk tai neįkainuojami lobiai. O gal per tiek uždelstų metų S.Poderis išeis anapilin? Kas gali paneigti, kad lobio ,,atradėjai" ne to laukė?

 

nuotr. Lobių ieškotojas arkivyskupas G.L.Grušas

 
Kryžių kalne, po popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo, atstačiau sudegusios Marijos skulptūrą. Katalikų bažnyčios suklaidintų tikinčiųjų garbinamai betoninei skulptūrai, šalies žymūs meistrai, padarė karūną. Niekada nepagalvojau, kad tai didžiulis lobis, nes karūną vietinis Šiaulių ,,Kryžių kalno" vagis pavogė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas tęsėsi eilę metų.
 
Mūsų impotentinė teisėsauga, jei nėra valdžios užsakymo, nesugeba rasti nusikaltėlių. Vagį suradau pats (jį įvardijau) ir galiausiai paprašiau, kad nutrauktų tyrimą, nes atsibodo gaišti laiką su impotentais ir iš Panevėžio pas juos važinėti į Šiaulius apklausoms. Kas iš to, kad vagį pasodins? Ar nuo to man būtų geriau? Krikščionys privalo būti atlaidūs ir gailestingi. Atleidau, nors vagis manęs to neprašė.
 
                 
                   
​nuotr. pirmieji Karūnos matavimai atlikti ant gyvos šios gražios lietuvaitės galvos. Po to uždėta ,,Kryžių kalne'' ant suklaidintų katalikų tikinčiųjų ,,stebuklingosios" Marijos galvos, kurią pavogė.
 
 
Marijos skulptūra tikintiesiems brangesnė nei žmogaus kažkokių tai karalių karūnos. Dabar supratau, kokią progą praleidau praturtėti!!
 
Juk Marija ir sveikatą tikintiesiems ,,suteikia", stebuklus ,,daro", netgi vietoje Kristaus liko ,,Tarpininkė" tarp Dievo ir žmogaus!! Karūną tuomet prašiau, kad vagis sugrąžintų Šiaulių kultūros departamentui. Be jokios abejonės to nepadarė ir manęs neinformavo. Dar įdomiau, kad vagis su manimi susitiko Kryžių kalne akis į akį, kuris karūną man pasiūlė pirkti, nežinodamas, kad esu tos karūnos savininkas.

Matydamas, kaip galimi nusikaltėliai kovoja dėl Katedroje rasto lobio, teks paprašyti, kad prokuratūra su tuo pačiu prokuroru S.Dobiliausku užsiimtų vagimis, sugrąžinant karūną ir atstatant Dekalogą (bažnyčios vadai žadėjo, bet neištęsėjo). Karūna ne auksinė (aukso spalvos), bet buvo uždėta ant ,,garbingesnės" Marijos nei karalių galvos.
nuotr. Šiaulių parapijos vyskupas E.Bartulis. Pažadų neištesėjo, pensijon išėjo.


Šiaulių parapijos vyskupas E.Bartulis su savo šaikos nusikaltėliais klebonu E. Venckumi, Pasvalio ,,judu'' Petru Karobliu ne mažesnį nusikaltimą atliko sunaikindami mano įrengtą Dekalogo plokščių ansamblį. Ant mano pastatyto pamato, savavališkai ir nusikalstamai vėl pasistatė tikinčiųjų mulkinimui betoninę Marijos skulptūrą. Žadėjo atlyginti man padarytus nuostolius. Katalikų banyčios nusikaltėliai pažadų neįvykdė. Šiaulių apylinkės neįgalusis prokuroras S.Dobiliauskas katalikų bažnyčios nusikaltėlių nusikaltimus užglaistė. Ikiteisminį tyrimą, kuris tęsėsi keletą metų, nutraukė, nors pats nustačiau Katalikų bažnyčios nusikaltėlius ir juos įvardijau (padaryti įrašai).