STRAIPSNIAI

KRAUPIOS LAIVO PASLAPTYS SUECO KANALE
KRAUPIOS LAIVO PASLAPTYS SUECO KANALE

 

 

KRAUPIOS LAIVO PASLAPTYS 

 

 

Milžiniškas konteinerinis laivas „Ever Given“, nuo praeito antradienio įstrigęs Sueco kanale, pirmadienį pagaliau buvo visiškai išlaisvintas, ir šios naujienos leido lengviau atsikvėpti po beveik savaitės, kai visa laivyba gyvybiškai svarbiu vandens keliu buvo blokuota.

Egipto televizijos reportažuose buvo matyti, kad 400 metrų ilgio laivas lėtai pajudėjo kanalu.

 

 

Laivo įstrigimas Sueco kanale apsunkino tarptautinę prekybą, o pačiame kanale buvo įstrigę šimtai kitų laivų.

„Šiandien egiptiečiams pavyko nutraukti įstrigusio laivo sukeltą krizę Sueco kanale, nepaisant didžiulio proceso sudėtingumo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė A. F. al Sisi.

 

„Ever Given“ praėjusią savaitę įstrigo per smėlio audrą, pasisukęs skersai ir įsirėmęs į kanalo krantus.

Anksti pirmadienį japonams priklausantis laivas buvo iš dalies išjudintas, o Egipto prezidentas Abdel Fattahas al Sisi suskubo pasveikinti operacijos „sėkmingą“ baigtį.

 

Uždaryti vaikai, kūnai, ginklai, rasti Evergreen laive, kuris buvo užblokavęs Sueco kanalą.

JAV karinio jūrų laivyno kariai iš Sueco kanalo laivo konteinerių išgelbėjo daugiau nei tūkstantį parduotų vaikų bei rado daug jau mirusių. Šaltiniai teigia, kad vaikai vis dar buvo gelbėjami, o kūnai buvo rasti Evergreen laivo konteineriuose, kurių yra virš 18 tūkstančių.


JAV kariai ant šešių aukštų laivo taip pat rado masinio naikinimo ginklus, kurie, kaip manoma, buvo skirti karui Artimuosiuose Rytuose.
Pagaliau iki antradienio. krovininis laivas „Evergreen“ buvo atlaisvintas ir nugabentas į Egipto Bitter ežerą. Egipto prezidento įsakymu konteineriai buvo nuimti iš laivo.


Japonijai priklausantis, tačiau Taivanio valdomas „Evergreen Corporation“ laivas iš tikrųjų priklausė Walmartui ir Clintono fondui, žinomam dėl savo tarptautinio prekybos vaikais žiedo. Teigiama, kad vaikus iš žurnalų, tokių kaip „Wayfair“, užsakė pedofilai, mokėję didelius pinigus už šiuos skriaudžiamus vaikus. 

 

https://www.delfi.lt/video/uzsienis/patraukti-sueco-kanala-uzblokavusi-laiva-gali-prireikti-keliu-savaiciu.d?id=86790663