STRAIPSNIAI

Išorinis blizgesys ir dvasinis skurdas
Išorinis blizgesys ir dvasinis skurdas

Ar nulieti ar drožti dirbiniai panašūs į vyro (Kristaus) ar moters (Marijos) atvaizdą (tame tarpe angelai) gali apsaugoti ir padėti?

Biblijoje II Dievo įsakyme parašyta: ,,Nedirbsi sau drožinio nei jokio paveikslo, panašaus į tai, kas yra aukštai danguje ir kas yra čia, žemėje, ir kas yra vandenyse po žeme. Jiems nesilenksi ir jų negarbinsi, nes aš Viešpats, tavo Dievas, esu pavydus Dievas, skiriantis bausmę už tėvų kaltę vaikams – trečiajai ir ketvirtajai kartai tų, kurie mane atmeta, bet rodantis ištikimą meilę iki tūkstantosios kartos tiems, kurie mane myli ir laikosi mano įsakymų". (Iš 20, 4)

Neseniai teko dalyvauti gausiame vienos mamos jubiliejuje. Viena šventės organizatorė-verslininkė iš Kauno atvežė didžiulį glėbį lietų angeliukų-stabukų, kurie buvo dalijami svečiams, kad jų namus apsaugotų nuo blogio. Tai pamatęs sutrikau ir mąsčiau, kaip išsisukti iš padėties, kad viešai neįžeisti geradarės ir atsisakyti dovanos. Žinojau, kad tokie niekučiai, padėti niekuo negali, juo labiau apsaugoti namus ar nešti laimę.


 

Mintimis prašiau Dievo, kad palengvintų tą akimirką ir mane aplenktų, nors svečiai su didžiausiu nekantrumu laukė, džiaugėsi, kai kurie net bučiavo gavę ,,namų sargą". Mano nustebimui buvau apsaugotas. Pritrūko vieno angeliuko.


Kitą dieną grįžome namo. Kauno verslininkės viena iš jos verslo rūšių, tai labai retų veislių šunyčių veisimas ir pardavimas. Šunytis kainuoja po kelis tūkstančius litų. Šventės dieną jos veislyne turėjo įvykti šeimynos pagausėjimas. Grįžus namo pamatė, kad patelė susilaukė naujagimių. Namiškių nuostabai visi negyvi-sušąlo, vos valandai likus iki sugrįžimo. Dosniai dalijusi angeliukus, verslininkė apturėjo keliolikos tūkstančių litų nuostolių. Nepadėjo geradarei lieti angelai sargai. Ar jie padės svečiams?


2013m ruduo.