STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS PRARAJA AR AUKSO AMŽIUS? 2018-05-17.

 

Alvydas VEBERIS 

 

PRARAJA  AR AUKSO AMŽIUS?

 

LIETUVA KUNKULIUOJA IR MAUDOSI PURVE

 

Valstybinė mafija, kol kas vienvaldiškai ir be konkurencijos terorizuoja Lietuvą ir Europą, o gal jos čiuptuvai eina net iki Brazilijos?  Tarptautinė kovos su narkotikais organizacija dar 2010 metais fiksavo antrą pasaulinį narkotikų kartelį po Brazilijos kur ? – LIETUVOJE.

 

Šiuo metu nerimsta aistros dėl ,,Agurkinių“, ,,Kamuolinių“, ,,Policijos komisarų“, ,,MG Baltic‘‘, „Agrokoncerno“ (susivienijimų) ir kitų koncernų ,,verslo“. Koncernų gaujų ir valdžios nusikalstama veikla jau paralyžavo visą Valstybę.  Neseniai Lietuvoje ir už jos ribų siautėjo narkotikų ir cigarečių kontrabandos prekiautojas  klaipėdietis Andrius Majakauskas.

 Lietuvis buvo sulaikytas po beveik dvejus metus rengtos Berlyno-Brandenburgo muitinės operacijos. Pareigūnai turėjo duomenų, kad klaipėdietis nuo 2002 metų į Vokietiją nugabeno mažiausiai 33 vilkikus cigarečių kontrabandos. Vokiečiai apskaičiavo, kad dėl šios veiklos nesumokėta apie 6 milijonus eurų mokesčių. Tuomet po sėkmingos operacijos Berlyno-Branderburgo muitinės kriminalinės tarnybos viršininkas kreipėsi į mūsų šalies vidaus reikalų ministrą Gintarą Furmanavičių. 

 

 Dalį iš cigarečių kontrabandos gautų pinigų klaipėdietis investavo  Lietuvoje. Pareigūnai tuomet areštavo Palangoje esantį beveik 400 kvadratinių metrų namą ir 14 arų sklypą. A.Majakausko uošvės bute Palangoje FNTT pareigūnai surado daug svarbių dokumentų - neapmokestinamųjų firmų sutarčių, blankų, Latvijos "Rietuma" banko sąskaitų. Prieš dešimt metų A.Majakauskas buvo siejamas su viena Klaipėdos nusikalstama grupuote. Tačiau po konfliktų su nusikaltėliais jam teko bėgti iš Lietuvos.

 

Pirmasis pasikėsinimas prieš A.Majakauską įvykdytas 1998 metų lapkričio mėnesį. Tada viename Herkaus Manto gatvės namo kieme jį užpuolė ir pradėjo mušti du nepažįstami vyrai. Vėliau vienas išsitraukė pistoletą ir peršovė jam koją. A.Majakauskas taksi automobiliu nuvažiavo į ligoninę. Ten jam iš kojos buvo išimta kulka. Sužeistasis teigė užpuolikų veidų neįsidėmėjęs. Apie nusikaltimą policininkams pranešė ne jis, o medikai. Iš pradžių A.Majakauskas netgi nenorėjo sakyti savo pavardės.

 

Policijai ją reikėjo tikslinti. Po šio pasikėsinimo nusikaltėliai sudegino ir A.Majakausko automobilį "Audi", kuris oficialiai priklausė jo žmonai Sonatai. Po šio nusikaltimo abu sutuoktiniai atsisakė bendrauti su pareigūnais ir išvyko gyventi į Vokietiją. Ten jie susipažino su įtakingais Rusijos bei Italijos nusikalstamo pasaulio veikėjais. Maždaug nuo 2002-ųjų A.Majakauskas pradėjo kontrabanda gabenti cigaretes. Gipskartonyje paslėptos cigaretės iš pradžių buvo vežamos iš Rusijos į Italiją, o iš ten - į Angliją ir Vokietiją.

 

NUOPELNUS PRISIIMA PAREIGŪNAI

 

Nuopelnus ir pagyras, kaip ir su ,,Kamuolinių“ gauja prisiėmė mūsų šalies pareigūnai. Užsieniečiams užteko dviejų metų atlikti sulaikymo operacijai, o mūsiškiai nieko ,,nežinojo“ apie išsiplėtojusią kontrabandą dešimtmečiais (nes patys dalyvauja tame ,,versle“!!). Šiuo metu, atlikęs bausmę A.Majakauskas siautėja,  toliau nuo Lietuvos. Gyvena ir dirba   Vokietijoje. Įkūręs Berlyne (firma: KOMERNA GmbH, Berlin, c/o Andrius Majakauskas, Johann-Georg-Str. 21, 10709 Berlin) ir jo filialuose Gero mieste siuntų firmas, ,,dusina“ lietuvius, juos išnaudodamas.

 

Sudaręs vienerių metų sutartis juos tarsi įkalina. Įsidarbinę jie dirba po 12-14 val., nors sutartyje rodoma tik 4 darbo val. Nepajėgiantys susitvarkyti su darbo krūviu baudžiami vieno tūkstančio eurų bauda ir negauna atlygio. Tuomet gali išvykti. Kokiu būdu? Neturėdami pinigų, neatsiskaitę su ,,bosu“, pasirodo išvykti negali. Naudojamas psichologinis ir fizinis smurtas, kad   bandantys pasprukti bus sudaužyti ir vis tiek  privers dirbti, nes jo  gaujos nariai siaučia visur ir pasislėpti nuo jų nebus įmanoma.

 

 Įtarus apie pabėgimą, lietuviai saugomi paties ,,boso“, daromos pasalos, kad nepabėgtų. Tokiu būdu priversti metus vergauti, nes tokiam laikotarpiui sudaryta sutartis. Kad save nuraminti lietuviai pradeda naudoti narkotikus. Vokietijoje tai legalu. Prie jų pripranta ir lieka toliau apsvaigę dirbti ir gyventi. Lietuvoje už narkotikų naudojimą galima gauti įkalinimą.  Grįžę į Lietuvą  iš gaunamo minimumo neišgyventų ir narkotikų nenusipirktų.

 

Nepaisant A.Majausko banditiškų metodų prieš savaitę  du Kauno r.  jaunuoliai, turėję savo asmeninį automobilį, mėnesį atidirbę ir negavę atlygio, paspruko. Pasaloje, vienoje iš šalutinių prie autostrados gatvių, jų laukė ,,bosas“ su savo sėbrais. Jiems nepastebėjus, važiuojant  trečia juosta 260 km per valandą greičiu, lietuviai laimingai grįžo į Lietuvą. Buvo nusprendę rašyti pareiškimus Vokietijos atitinkamoms įstaigoms, bet galiausiai susilaikė, dėl naujų biurokratinių problemų.

 

Užsienyje tokių Lietuvos banditų ,,įkalinimo įstaigų" ne viena ir veikia jos visose Europos Sąjungos šalyse. Tokiais metodais veikiančios  nusikaltėlių irštvos yra išaiškintos Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Airijoje, Ispanijoje  ir kt. Europos Sąjungos šalyse.

 

LIETUVOS ,,DEMOKRATIJA“

 

Dar 2014 metais žurnalistas Dalius - Egidijus Stancikas rašė, kad Lietuva žengė dar vieną žingsnį šalin nuo demokratijos: Prezidentė vidaus reikalų ministru paskyrė patyrusį policininką, buvusį generalinį komisarą Saulių Skvernelį. „Prezidentė labai gerai vertina pastaraisiais metais pasiektą policijos pažangą, pasirinktas policijos veiklos modelis yra tinkamas“, - taip Prezidentės motyvus perdavė jos patarėjas.

Toliau savo straipsnyje ,,Aukščiausias palaiminimas“ žurnalistas klausia: ,,Gal jums, kaip ir Prezidentei, taip pat pavyko įžvelgti S. Skvernelio vadovautos policijos pažangą, kažkokį ypatingą profesionalumą ar skaidrumą? Man S. Skvernelis labiau įsiminė kaip policijos vadovas, kuris panaikino nerašytą policijos vadovų garbės kodeksą: vadai prisiima asmeninę atsakomybę už šiurpius pavaldinių poelgius.

 

Po valstybę sukrėtusių tragedijų Panevėžyje, kai pagalbos signalus siunčianti mergina vėliau rasta išžaginta ir sudeginta automobilio bagažinėje ar kai girtas kriminalinės policijos pareigūnas perėjoje sutraiškė pensininkų šeimą, ar po tragedijos Klaipėdoje, kai keturių vaikų mama buvo nužudyta girto vyro, nes policija laiku nesureagavo į jos pagalbos šauksmą, S. Skvernelis neatsistatydino, kaip darė jo pirmtakai Vytautas Grigaravičius ir Vizgirdas Telyčėnas.

 

Todėl man S. Skvernelis panašus į žmogų, kuris nemoka atsiprašyti, kurio ambicija neleidža prisipažinti klydus ir kuris daro viską, kad žūtbūt įrodytų savo teisumą. O kai tokiu pavyzdžiu seka ir visa šalies policija, tai valstybė nejučia virsta policine.

 

Gal jums teko girdėti, kuo baigėsi garsi byla prieš motinas, gimdančias namuose, apie kurią taip skambiai prieš porą metų kalbėjo generalinio komisaro S. Skvernelio pasirinktas pavaduotojas Renatas Požėla: „Tai tikrai yra sektos požymiai. Per 20 metų nustatyta 400 atvejų, kai vaikai gimė namuose, ir už viso to stovi tikrai žinomi Lietuvos žmonės, buvę Seimo nariai. Įtariame, kad šioje veikloje vaikšto didžiuliai pinigai, yra įtarimų dėl prekybos žmonėmis“.

 

Pamiršusiems priminsiu, kad šioje byloje policija darė kratas dešimtyse žinomų, intelektualių ir garbingų šeimų, per kurias mažamečiai vaikučiai būdavo prikeliami šeštą valandą ryto ir po to pusdienį stebėdavo, kaip beširdžiai policininkai verčia jų rūbelius, žaislus, ieškodami nebūtų nusikaltimų įrodymų, o štai vienoje daugiavaikėje šeimoje mažamečiai šalo keturias valandas, nes stropūs įstatymo sergėtojai neleido jų mamai pakurti krosnies.


Ar jau susodinti tos „sektos“ vadai, konfiskuoti „dideli pinigai“, surasti „parduoti vaikai“, išaiškinti mamų – nusikaltėlių „stogai“ – „tikrai žinomi Lietuvos žmonės, Seimo nariai“? O gal girdėjote viešą policijos vadovų atsiprašymą dėl nepagrįstai sukeltos visuotinės isterijos (kai kurios mamos net buvo viešai apkaltintos hanibalizmu), dėl tėvus ir jų vaikus žeminančių kratų, dėl visos šitos „visuomenės saugumą užtikrinančios“ policijos akcijos, kurią vertinčiau kaip pavojų nacionaliniam saugumui, nes per ją buvo persekiojami nekalti ir padorūs Lietuvos piliečiai, sukirstas didelis smūgis pasitikėjimu valstybe, jos teisingumu, ir kuri, neabejoju, tik sumažino išmirštančios ir išsivaikščiojančios tautos gimstamumą.

 

Tie, kas gyveno okupacijos laikais, turbūt prisimena žodį saldofonas, kilusį nuo rusiško saldat – kareivis, kuriuo būdavo pašiepiami tokie statutinių pareigūnų veiksmai, kai nemąstantys, bet itin uolūs įsakymo vykdytojai darydavo tvarką iš patrankų šaudydami į žvirblius...“,- stebisi D.E. Stancikas. 

 

Vėliau laiške prieš 2016 metų Seimo rinkimus D. Grybauskaitė rašė, kad būsimas premjeras Saulius Skvernelis „jau dabar yra pavojingas populistas, jis bus tik dideliu pagreičiu blogiau“. Ji paragino E. Masiulį įkalbėti tuomet valdžioje buvusius socialdemokratus, kad S. Skvernelis „neturėtų užimti ministro posto, jei pereina į nekoalicinę partiją.“

Prezidentė skandalo įkarštyje dėl vadinamojo juodojo viceministrų sąrašo paragino E. Masiulį naudotis jos konfliktu su tuometine socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus Vyriausybe.

 

POVILAS URBŠYS PRIMENA

 

,,Turėtume prisiminti Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ištartą sakinį per metinį pranešimą: „visuotinis nepakantumas korupcijai būtų geriausia dovana valstybės atkūrimo šimtmečiui“. Ar pati Jos Ekscelencija ir Seimas pasiruošę įteikti šią dovaną Lietuvai?‘‘

 

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/politics/povilas-urbsys-ar-bus-ivertintas-prezidentes-suktinis-purvinu-sokiu-aiksteleje.d?id=77868535

 

Kas vyksta šioje Valstybėje? Mirga marga antraštės internete ir žiniasklaidoje.  ,,Pūliniai“ išsinuogino ir vyksta tarpusavio pjautinės. Lietuvos likučiai stebisi valdžios peštynių nusikalstamais veiksmais, intrigomis  ir laukia permainų, kada vis tik atsiras protingas šalies vadovas ir sustabdys baisų ,,pūlinių“ siautėjimą visuose valdžios sluoksniuose. Laukia nesulaukia, kada baigsis nuožmus tautos genocidas.

 

PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISME 

 

Tuo tarpu ketvirti metai tebevyksta teismo posėdžiai Panevėžio apygardos teisme dėl Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų nusikalstamos veiklos.

 

Prisiminkime tuos, kurių darbu televizijos ekrane didžiuojasi LR generalinis policijos komisaras Linas Parnavas. Susipažinkime tik su Šiaulių miesto kaltinamaisiais, kuriems pareikšti įtarimai. Tai: 

 

 Remigijus Dereškevičius, Remigijus Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.

 

Ši nuotrauka parodo koks ,,uolus“ jų darbas. Iš tikro komisarai turi kuo ,,didžiuotis“. Ne veltui spaudos konferencijos metu mėgavosi sėkme ir didžiavosi stiprumu policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis ir LR generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša.  Jų darbo vaisiais padėkas jie gauna net iš užsienio teisėsaugos institucijų kolegų, kurie per dvejus metus nustato Lietuvos nusikaltėlių gaujas, o mūsiškiai net dešimtmečiais panosyje nemato, kas dedasi.

 

https://tv.lrytas.lt/zinios/kriminalai/2018/04/18/news/policija-atskleide-detales-apie-kamuoliniu-gaujos-sulaikyma-6013413/

 

nuotr. pareigūnų ,,nuopelnai“

 

 

 

nuotr. Šiaulių AVPK ONTT skyriaus ,,įžymybės“, kurių darbu didžiuojasi jų vadai 

 

Kontrabanda, narkotikai, neteisėtas piliečių laisvės suvaržymas, reketas ir kitos nusikalstamos veikos tapo įprasti teisėsaugos struktūrų ir valdžios nusikalstamos veiklos bruožai.

 

EKSKOMISARŲ BYLOJE BAIGĖ KALBAS JŲ GYNĖJAI

 

Pasibaigus Panevėžio apygardos teismui, dar gali praeiti dešimtmetis, kai dėl vienokių ar kitokių teisminio proceso pažeidimų viskas gali prasidėti nuo pradžios. Kaip toje pasakoje apie senį ir senelę:  ,,Viens šik..., kits bezd... , kol trobelė subyrėjo ir vėl viskas nuo pradžios.“ Taip gali nutikti ir šioje byloje, kol nusikaltimų kvapas išgaruos.   Juk komisarų gynėjai, suvažiavę iš visos Lietuvos,  ,,kieti“ riešutėliai.  Jie savo karjeros praktiką atliko mindami  policijos, prokuratūros, teismų slenksčius. Žodžių ,,pakaustyti“, kad galėtų kaišioti savo kolegoms pagalius  į ratus.

 

Iš anksto suderinti grafikai, kaip kortų namelis,  pastoviai subyra.  Posėdžiai numatyti  gegužės mėn.  10, 11 d. atšaukti, nes negalėjo dalyvauti kai kurie advokatai.  Jų dalyvavimas šioje bylos nagrinėjimo stadijoje yra būtinas. Vienos valandos posėdis įvyko anksčiau,  gegužės 8 d. Šiame posėdyje advokatas R. Kurklietis sakė baigiamąją kalbą.  Po keletos posėdžių pertraukos, kai jiems talkino Panevėžio apygardos prokurorai, vėl atvyko ir dalyvavo posėdyje LR Generalinės prokuratūros prokuroras G. Norkūnas.

 

Kitas šios REZONANSINĖS bylos posėdis numatytas gegužės 22 d. 9 val. Posėdžiai vieši, bet žiniasklaidos rykliai juose nedalyvauja. Ko vengia ir bijo? Nusikaltėlių komisarų keršto?