STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. Rokiškio psichiatrinė ligoninė, - gydymo ar susidorojimo įstaiga?
Alvydas VEBERIS. Rokiškio psichiatrinė ligoninė, - gydymo ar susidorojimo įstaiga?

Rokiškio psichiatrinė ligoninė,

- gydymo ar susidorojimo įstaiga?
 

Dėl LR piliečių pastovių skundų dėl Rokiškio psichiatrinės ligoninės gydymo metodų į Panevėžio apygardos teismą iškviesta gydytoja Rūta Bandziuvienė. Į Klaipėdos žmogaus teisių gynimo asociacijos vadovės Virginijos Jurgelevičienės klausimus gydytoja nedrįso ne tik atsakyti, bet stovėjo įsitempusi lyg stabas. Neištarė nei pusės žodžio. Galima įtarti, kad gydytoja nebylė. Ne veltui visuomenei kyla pagrįsti klausimai ar iš tikro ten dirba profesionalūs darbuotojai, kurie yra priėmę Hipokrato priesaiką? Apie tai šiame video Virginija Jurgelevičienė:

https://youtu.be/URFjp9sQwmk


nuotr. Žmogaus teisių gynimo asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovė

Virginija Jurgelevičienė

 

Kilus įtarimams ir ten pakliuvusių pacientų pastovių nusiskundimų, dėl Rokiškio psichiatrinės ligoninės medikų darbo, į Panevėžio apygardos teismą iškviesta gydytoja Rūta Bandziuvienė dėl jų įstaigoje  priverstinai ,,gydomos‘‘ Vitalijos Romanovos.  Pastaroji,  dėl vaikų globos tarnybų nusikalstamo darbo, pradžioje pakliuvo į amerikiečių ,,globėjų‘‘ rankas, o vėliau atsidūrė Rokiškyje.  Apie tai  leidinyje ,,Laisvas laikraštis‘‘ Lietuvai Nr. 46, rašėme šių metų 2018 gruodžio 1-8 d., pagal šią nuorodą:

 

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7713%3Ais-jav-i-lietuva-pargabenta-mergina-maldavo-grazinti-ja-i-jav-taciau-buvo-uzdaryta-i-psichiatrijos-ligonine&catid=31&Itemid=101&fbclid=IwAR03UxskgKcmbphW5hDAXuIvuEHiI6PN4i1L9dRR3CyHoQ2FVE019eB4fZM

 

Į leidinio  ,,Laisvas laikraštis“ Lietuvai korespondento A.Veberio ir Žmogaus teisių gynimo asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovės Virginijos Jurgelevičienės užduotus klausimus, kas vyksta jų įstaigoje, kad gaunami pastovūs ten pakliuvusių pacientų nusiskundimai, apie jų brutalų darbą,   gydytoja Rūta Bandziuvienė nesiteikė visuomenei paaiškinti. Ji ne tik negerbė pašnekovų ir stovėjo atgręžusi nugarą, slėpdama savo veidą, bet negerbė tokiu elgesiu ir savęs. Juk ji viešas asmuo ir dirba viešoje įstaigoje.   Stovėjo praradusi žadą.

 

Reikia manyti daug toje įstaigoje paslapčių ir gydytoja turi ką slėpti?  Įsivaizduokime kaip atrodytų prezidentas D. Trampas, D.Grybauskaitė, S.Skvernelis ar kitas viešas asmuo tokioje povyzoje. Ar ir jų reikia atsiklausti juos paveiksluojant ar imant interviu? Teismo posėdžių sekretorė Neringa Aukštuolienė tą siūlė daryti. Ji ne be pirmą kartą kėlė sumaištį, lakstė koridoriais drausdama ne posėdžio metu, paveiksluoti, daryti video įrašus, skambino policijai. Tokiu būdu ji stengėsi pridengti gydytoją, kad visuomenė kuo mažiau žinotų apie Rokiškio ,,kalėjimo‘‘ įstaigos darbą. 

 

Tokiais pat metodais, prieš kelis metus N.Aukštuolienė  talkino Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarams, kurie dėl narkotikų ir kitų nusikaltimų varstė ir tebevarsto (jau penkti metai) Panevėžio apygardos teismo duris.  Ji bandė trikdyti mano tiesioginį darbą. Galima teigti, kad tokiu būdu ji dalyvauja bendrininkų grupėje stengiantis nuo visuomenės slėpti nusikaltimus. Tai gresia baudžiamąja atsakomybe. Bet tiek to. Bausmėmis žmonių neperauklėsi, bet švietimas padėtų.  Ekskomisarų  byloje   greit jos darbo vietą pakeitė E.Marcinkevičienė, kuri suvokia užimamų pareigų darbo specifiką.  Ji net nusikaltėlius pasitinka su gera nuotaika.

 

Teismo pirmininkas Eigirdas Činka priešingos, tokių darbuotojų, kaip N.Aukštuolienė,  nuomonės. Susitikime su miesto visuomene priekaištavo, kad tiek žiniasklaida, tiek miesto gyventojai menkai  domisi  teismų darbu ir per mažai   informuoja visuomenę.  Tai pasitarnautų kokybiškesniam teisėjų darbui, jų atsakomybei ir kontrolei dėl priimamų sprendimų.  N.Aukštuolienei, teismo koridoriais besiblaškančiam vairuotojui Vincui Jurkštui, norintiems parodyti savo viršenybę atsilankančių į teismo rūmus piliečių atžvilgiu,  reiktų pasiskaityti LR Konstituciją, žiniasklaidos laisvę,  teises ir pareigas. Tuomet pasidarytų gėda, kad tokie beraščiai pasipūtėliai dirba teisme.

nuotr. teismo lankytojus pasitinka ir ,,auklėja“ prievaizdas-vairuotojas

Vincas Jurkštas

 

nuotr. Rokiškio VŠĮ psichiatrijos ligoninės gydytoja Rūta Banziuvienė 

stovėjo sukaustyta baimės.

 

Teko suabejoti jos psichika ir kompetencija darbui. Ji visus metus stebėjo ir ,,gydė“  policijos veteranę Skaistą Rakauskienę, kuri po suleistos vienintelės ampulės, vakare buvo išmesta į gatvę, o netrukus iškeliavo anapilin. Dabar jos gydymo metodais ne tik susirūpinusi Vitalijos mama Regina Kareivienė, bet šaukiasi pagalbos priverstinai pakliuvusi į šią įstaigą, nelojali valdžiai, pedagogė Virginija Smilgytė, išdrįsusi garsiai pasakyti tiesą apie kai kuriuos aukšto rango pareigūnus.

 

Po 9 mėn. stebėjimo, ji prievarta kankinama vaistais. Šiais metodais iš Rokiškio namo sugrįžta ne sveiki ,,ligoniai“, bet daugelis  tampa neveiksniomis ,,daržovėmis‘‘ arba iškeliauja anapilin. Žiniasklaida vos ne kasdien gauna ten pakliuvusiųjų, nelojalių valdžiai ,,ligonių‘‘ signalus, apie šios įstaigos ,,gydymo‘‘ metodus. Paskutinė kraupi žinia dėl ten kankinamos Linos Mažeikaitės. Jos padėtimi susirūpinusi ŽTGA vadovė Virginija Jurgelevičienė. 

 

Po pranešimų apie jos adresu naudojamą fizinį smurtą iškviesti Rokiškio policijos pareigūnai.  Apie šiuos įvykius raštu kreipėsi V.Jurgelevičienė informuodama policijos komisariatą ir Rokiškio ligoninės administraciją dėl netinkamo ne tik ligoninės darbuotojų, bet ir policijos pareigūnų darbo. Jie nesiteikė apklausti nukentėjusiųjų ir liudininkų. Pasitenkino pokalbiu su ligoninės administracija, dėl kurios ,,darbo“ kenčia  ten prievarta pakliuvę žmonės. Naudojamas ne tik psichologinis, bet ir fizinis smurtas.

Susisiekite su mumis!