STRAIPSNIAI

Alvydas Veberis. Pasaka be pabaigos 2021-04-23
Alvydas Veberis. Pasaka be pabaigos 2021-04-23

Alvydas Veberis

 

                                       PASAKA BE PABAIGOS

 

 

Liaudis prisigalvoja įvairiausių padavimų, pasakų, metaforų...Yra ir tokių, kurios be pabaigos. Viena jų apie senį ir senelę, kurie turėjo trobelę. Viens kažką darė (sunkiuoju būdu, pritupdamas), o kitas tuo pačiu metu irgi kažką darė (lengvuoju būdu, be pritupimo), kol trobelė subyrėjo. Tada vėl iš pradžios. Veiksmas toks pat.

 

Šiandieninė teisinė sistema nieko nebestebina, kaip toje pasakoje, kol pėdos ataušta arba kvapas išgaruoja. Rezonansinė Garliavos pedofilijos byla-žudikė ne tik nusinešė daugybę mirčių, bet prabėgo dešimtmetis, kai po Panevėžio apygardos teismą tebetampoma niekuo nenusikaltusi brolio Drąsiaus dukros globėja, buvusi Kauno apygardos teisėja, parlamentarė Neringa Venckienė.

 

Išsaugodama savo ir sūnaus gyvybę N.Venckienė ne tik turėjo palikti šalį, bet ir svetur tų pačių Lietuvos nusikaltėlių - ,,teisingumo“ ir politikų rankomis buvo įkalinta JAV.  Po to, pagal ,,ekstradiciją“ (nepateikus JAV teismams pilnos medžiagos, melagingai suformavus net 39 kaltinimus! Net Hitleriui tokio skaičiaus nesugalvosi, o Kauno apygardos prokuroras D.Jakutis sugebėjo. Ne veltui išsigimusios valdžios jis pripažintas geriausiu metų prokuroru!), buvo pargabenta į Lietuvą. Čia  iki šiol  nusikaltėliai ją persekioja ir neduoda ramybės.

 

 Ką apie šį veikėją (D.Jakutį) rašo LR prokuratūros puslapis:  „Apygardos prokuratūros metų prokuroro“ nominaciją laimėjo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis. Prokuroras organizuoja ir vadovauja didelės apimtiems ir sudėtingiems ikiteisminiams tyrimams dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei ir sveikatai, taip pat nusikaltimų elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui.

 

D. Jakutis vadovavo ikiteisminiam tyrimui ir šiuo metu palaiko valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje, kurioje buvusi teisėja ir politikė (aut. pastaba. Rašoma apie N.Venckienę) kaltinama dėl galimo trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl galimo teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl, įtariama, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo bei dėl galimo pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

 

Vadovaudamas ikiteisminiam tyrimui dėl galimų seksualinio pobūdžio nusikaltimų, prokuroras teisme pas ikiteisminio tyrimo teisėjus, dalyvaujant psichologams, apklausė daugiau kaip 150 nepilnamečių nukentėjusių asmenų.

Ikiteisminio tyrimo institucijų pareigūnai ir kolegos išskiria prokuroro D.Jakučio darbštumą, stropumą, nuostabius organizacinius gebėjimus, geranorišką ir profesionalią pagalbą.“

 

Didesnio sugedimo laipsnio turbūt neįmanoma sugalvoti. Net JAV teismai, pagal jo pateiktą melagingą medžiągą 35 kaltinimus atmetė.  Liko tik mažareikšmiai  keturi, kurie tiktų tik vienoje vietoje, tam tikrai vietai nusivalyti.

 

Panevėžio apygardos teismas bylą vilkina.  Prokuroras D.Jakutis ir L.Stankūnaitės bei jos dukros gynėja N.Grubliauskienė  ieško nors menkiausio siūlo galo, kad nors kuo galėtų apkaltinti auką, nekalbant apie daugybę niekuo dėtų Lietuvos piliečių, kuriuos iki šiol persekioja.  Dalį, išsigimę teismai,  jau nubaudė ar įkalino. Jie stebėtojais dalyvavo Garliavos ,,pogrome“, kai smurtu ir prievarta buvo išplėšta pedofilų išniekinta mergaitė iš saugių globėjos tėvų Kedžių namų.

 

Apie pedofilų išprievartautas mergaites (jų buvo dvi) iki šiol jokių žinių.  Nuo pedofilų nusikaltimų padarymų, praėjo daugiau nei dešimt metų. Apie vieną Valstybės saugomą mergaitę ,,nežino“ net buvusi LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė! Ji gerai žino, kad ją ,,rusai puola”. Žino ir tai,  kad kainos ,,nepakito”, pakeitus litą į eurą! Puiki valdžia, nors prie žaizdos dėk!

 

Kad visuomenė kuo mažiau žinotų apie šią bylą, pasinaudojant karantinu, ar posėdžių salių dydžiu, visuomenės ar žiniasklaidos atstovai neįleidžiami stebėti vykstančių teismo posėdžių spektaklių. Sisteminiai ,,skalikai“ pamatę vaizdo įrašą (nuorodoje), grobiant mergaitę, kuris buvo akylai slepiamas ne tik nuo Seimo narių, JAV teisėjų bei visuomenės, užduso.  Į teismo posėdžius nebesilanko.

 

https://alkas.lt/2020/05/14/paskelbtas-nusleptas-vaizdo-irasas-kaip-buvo-paimta-mergaite-is-venckienes-namu-video/

 

Šį kartą man vieninteliam iš žiniasklaidos atstovų buvo suteikta galimybė stebėti teismo posėdį. Deja. Posėdis neįvyko. Sekanti data numatyta gegužės 4 d. 9 val.