STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. Sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai‘‘ pritrūko darbo?
Alvydas VEBERIS.   Sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai‘‘ pritrūko darbo?

Alvydas VEBERIS

 

Sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai‘‘ pritrūko darbo?

 

 

Sisteminės žiniasklaidos ,,skalikai" N.Venckienės byloje aprimo. Reikia manyti nebegauna komandos ,,Fas".

Šiandien, tiek respublikinės sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai", tiek miesto ir rajono atstovai pagaliau, po daugelio metų tylos, sugužėjo į Panevėžio apygardos teismą. Pradedant nuo 2014 m. spalio 14 d. metų šiame teisme vyksta Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarų prekiavusių ir kontroliavusių narkotikų verslą REZONANSINĖ byla. Pigūs ir melu paversti žiniasklaidos atstovų ,,šou", lendant su kameromis į privačius butus po močiučių sijonų padalkas ar melu, ir purvais drabstomus N.Venckienės, R.Pakso, P.Gražulio, V.Pociūno, A.Drižiaus, A.Veberio... gyvenimus matyt  pabodo, nes TIESA lenda į paviršių. Išmintingų tautos  piliečių  jų rezgami  melo ,,šou" nebedomina. Susidomėjo rimtesnėmis temomis, nes nuo jų užsakomųjų kliedesių griūna ne tik atskirų piliečių gyvenimai, bet ir Valstybės pamatai.

 

 

nuotr. pagaliau sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai“ pagal komandą ,,Fas“ Panevėžio apygardos teisme

nuotr. padidintas žiniasklaidos dėmesys. Kur jie buvo iki šiol? Gal sekė  vaikams pasakas?

 

 

ŽINIA IŠ  NIUJORKO.  AR PRANEŠ APIE TAI ,,DEMOKRATINĖS“ VALSTYBĖS LAISVO ŽODŽIO SISTEMINIAI  ,,SARGAI“ ?
 

Vakar Niujorke Helsinkio Komisijos posėdžiui vadovavo senatorius Randy Hultgren . Jis yra gerai susipažinęs su N.Venckienes byla. Taip pat jis turi visą medžiagą apie pedofilijos istoriją. Nenuostabu, kad  į Komisijos posėdį pasikvietė tokias svarbias asmenybes: Universiteto teises profesorę Mary G. Leary ir Tarptautinių Žmogaus teisių ekspertę teisininkę Abbe Jolles, kurios labai nuosekliai išdėstė teisinius aspektus ir kiek šioje byloje yra teisės pažeidimų. Reikėtų įsiklausyti i Senatoriaus baigiamąjį žodį: šios Komisijos posėdžio medžiaga keliaus į Amerikos Senatą. Taip pat Senatorius išreiškė viltį, kad ne tik N.Venckienės ekstradicijos reikalus reikia išspręsti, bet ir nuskriausto vaiko bylą peržiūrėti, sužinoti, kaip tas vaikas gyvena dabar. Skaitytojai ir žiūrovai gali stebėti ar bus pagarsinta šie nepalankūs ,,sarginiams šunims“ įvykiai? Juk jie apie tai skleidė visais varpais melą. Gal jau užduso lendant TIESAI į paviršių?

 

ATSAKOMYBĖS STOKA

 

Ne retai tauta girdi iš valdžios lūpų, apie tai, kad pareigūnai neša padidintą atsakomybę už neteisėtus jų pačių padarytus veiksmus ar nusikaltimus. Deja, šiandieninė korumpuota Lietuvos valdžia vidury baltos dienos plėšia, vagia, ima kyšius, apgaudinėja žmones, jiems meluoja..., o nepaklusniuosius baudžia.  Prisigyvenome iki to, kad ieškančius tiesos net žudo. Kaltų neieškoma, žmogžudžiai neišaiškinami (kas gali paneigti, kad  ne teisingumo vykdytojų rankomis daromi nusikaltimai, todėl kaltininkai slepiami?), o nebaudžiama valdžia (išlaikytiniai) bujoja  sau didindami algas.  Per jiems tarnaujančios sisteminės žiniasklaidos ruporus aiškinama, kad Lietuvoje gyvenimas gerėja. Nejaugi? Tuomet kodėl Seimo nariai su reklamai pastatytu puodu pilsto Lietuvos ubagams sriubos lėkštę?  Tą patį daro ir šalies Prezidentai. Net sovietmečiu to nebuvo!  Didesnės gėdos nesugalvosi. Reiktų jiems stačiai žemėn prasmegti.

 

Amerikos prezidentas D.Trampas  nuo Meksikos narkotikų prekeivių tveriasi net 7 m aukščio tvora. Meksikos Akapulko kurortinio  pobūdžio miestas garsus visame pasaulyje dėl nuostabių paplūdimių ir puikios muzikos bei gero oro. Deja, XXIa. pirmajame dešimtmetyje Narkotikų karas Meksikoje padarė labai neigiamus padarinius turizmui ir saugumui šiame mieste. Nesaugioje Guerrero regiono vietoje esantis miestas knibždėte knibžda narkomafijos atstovų, kurie atlieka nelegalius narkotikų gabenimus ir plauna milijonines sumas pinigų. Truputėlį daugiau nei 1 milijoną gyventojų turintis miestas kasmet netenka virš 900 žmonių dėl žmogžudysčių.

 

Lietuvoje teisingumo vykdytojai ne tik nestabdo atvirai klestinčio šio   ,,verslo“,  bet patys juo mėgaujasi platindami, o pinigus dalindamiesi savame Komisarų nusikalstamame susivienijime. Lavonai vos ne kasdien mėtosi gatvėse ar Vilniaus čigonų tabore.  Nors ekskomisarai varsto teismų duris, bet narkotikai įgavo dar didesnį pagreitį. Kas gali paneigti, kad jie dabar turi daugiau laiko, o ,,taškai“ atidirbti ir jiems gerai žinomi? Reikia kažkaip ,,skriaudžiamiems‘‘ išgyventi. Pripratę prie gero gyvenimo, negi dabar darbo biržos pašalpa pasitenkins? Pirkėjai ,,kontrabandinio maisto“ (narkotikų, cigarečių, alkoholio) gali gauti ištisą parą.

 

Šis verslas ypač suaktyvėjo Lietuvos Nepriklausomybės metais. Prieš penkerius metus sulaikyta dalis Šiaulių VPK ONTT komisarų, kurie vystė ir kontroliavo  šį jiems naudingą ,,verslą“ Lietuvoje. Pradžioje įtariamųjų  buvo 40, dabar  sąraše liko 18.  Dalis nubyrėjo. Kaip kitaip? Juk jų tarpe artimi giminės, draugai ir pažįstami, užimantys aukštus postus. Ranka ranką plauna.

Susipažinkime su tuo likučiu, kuriems pareikšti įtarimai. Tai:   Remigijus Dereškevičius, Remigijus Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.

 

Šiandieniniame teismo posėdyje valstybinį kaltinimą palaikyti sugrįžo  Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gelgaudas Norkūnas. Vietoje teisėjo Prano Šimkaus išėjusio į pensiją,  teismo posėdį vedė Panevėžio apygardos teismo baudžiamųjų bylų pirmininkas Sigitas Bagdonavičius, posėdžiui sekretoriavo  Edita Marcinkevičienė.

Pasikeitus proceso dalyviams, nušalinimų niekas nepareiškė. Apklausti visi 18 kaltinamųjų, kurie iš esmės pakeitė savo kaltinimų versijas.  Liko tarsi naujai pakrikštyti (atsivertę) - be kaltės ir nuodėmės. Iš viso būrio atsirado tik keletas išimčių. Renatas Ivanovas, kurį dalis jo buvusių kolegų (komisarų) įtarinėjo kalinių žargonų vadinamu ,,ožiu“, savo kaltės neneigė. Iš dalies pripažino kaltę Kęstutis Purvinis, Gediminas Aina, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Gediminas Motiejūnas...

 

Remigijus Zykas paprašė, kad byla būtų nagrinėjama iš naujo su visų kaltinamųjų ir liudytojų parodymais. Kiti išsidirbinėjo ir teismą įtikinėjo, kad byla buvo nagrinėta skubotai (aut. pastaba,-virš 4 metų), nespėjo susipažinti su pateiktais naujais kaltinimais posėdžių eigoje, nes neva teisėjas P.Šimkus skubėjo į pensiją.

Prokuroras visus kaltinamųjų  pageidavimus atmetė, nes visi be išimties buvo apklausti, laiko buvo į valias.  Nauji kaltinamųjų ir kai kurių gynėjų prašymai ar pageidavimai  nemotyvuoti ir nepagrįsti. Tai tik bylos vilkinimas.

 

PAPILDYMAS (tęsinys) ,, Sisteminės žiniasklaidos ,,rykliai‘‘ pritrūko darbo?

 

 Panevėžio apygardos teisme, pasikeitus teisėjui, toliau  nagrinėjama Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarų byla. Antrame posėdyje užplūdo sisteminės žiniasklaidos ir vietiniai ,,skalikai“.  Man buvo keista, kad tokia Valstybės pamatus griaunančia  REZONANSINĖ byla iki šiol žiniasklaidos ,,rykliai“ beveik nesidomėjo. Daugelį metų jie net nosį į teismo salę bijojo kištelti. Vieną kartą atsitiktinai į salę pakliuvęs vietinis „Panevėžio Krašto“  atstovas Darius Krasauskas, sužinojęs kieno tai byla, kaip kamparas išgaravo. Matyt nebuvo komandos ,,fas“. Iki šiol tokie sėkmingai kurpia ,,muilo“ operas, ,,šou“ laidas,  laksto po privačius bobučių butus ar paskui tuos, kurie rašo tiesą,  norėdami   sumenkinti jų autoritetą.

 

nuotr. ,,Panevėžio krašto“ laikraščio  atstovas Darius Krasauskas. Atsitiktinai pakliūvęs į vieną posėdį, išgaravo kaip komparas. Gal vienas bijojo ekskomisarų, kad nenušautų? Pamiršo, kad legalių ginklų nebeturi. Nelegalių, kas gali žinoti? 

 

 

Panevėžio teisme subėgę ,,blondinės“ pirmiausia pasidomėjo ką čia veikia ,,Laisvo laikraščio“ Lietuvai korespondentas. Pripuolę prie manęs įkyriai šmeižė, kaltino, slėpė savo veidus, gąsdino teismais, o pasiųstos vos ne ant trijų raidžių, šiek tiek atšoko. Gal laukia naujos ,,Fas“ komandos? Jų melu ne kartą buvau apšmeižtas per daugelį žiniasklaidos priemonių. Jie skleidė melą, be savininko leidimo užgrobė jo privatų butą, jame filmavo, apklausinėjo pašalinius asmenis, klaidino visuomenę apie 92 metų močiutės sveikatą, ją filmavo teigdami, kad ji  išmesta į gatvę. Sistemai tarnaujantiems   proto turėti  nereikia. Vietoje to, kad pasidomėtų savo asmeniniais gyvenimais, lenda, į apatinę kūno dalį, pas Pūką, Majauską, dailės akademijos vadovus..., o dabar skalambina visais varpais apie dar vieną nuskriaustą  ,,vargšę“ iš Palangos, kuri įsiviliojo vyresnio amžiaus vyrą į lovą. Be gėdos jausmo ,,nuskriaustoji žvaigždė“ rauda,  kad įviliotas patinas jos net nepabučiavo. Ir tai suprantama. Argi vyrai eina pas barakudas  laižytis ar patenkinti savo kūniškus jausmus?  Pas mus juk nėra legalių viešnamių. ,,Nuskriaustoji“ galėjo nors patylėti.

 

Grįžkime prie ekskomisarų bylos.  Blondinės,  vykstant bylai Panevėžio apygardos teisme daugiau nei keturi metai, domėjosi paskutinio  posėdžio eiga.  Po keliolikos minučių video reportažų neišsilakstė. Kantriai sėdėjo salėje.

nuotr. blondinės  įžūlumo turi per akis. Pirmą kartą pakliuvę į teismo posėdžių salę pasijuto, kaip savo namuose. Man nurodinėjo kaip aš privalau elgtis. Jų akiplėšiškumui ribų nėra.

 

Pagal daugelio nuomonę,  šioje ekskomisarų  byloje, iš didelio debesio bus mažai lietaus. Vasaros atostogų neužteko. Dabar nuo rugsėjo sekantis posėdis numatytas tik gruodžio mėnesį. Svarbiausia tai, kad tie, kurie talkino ekskomisarams realizuodami jų prekes, jau  sėdi iki 15 metų nelaisvės.  Šio verslo organizatoriai nuo 2012 metų tebeatostogauja. Būtų gerai, kad kas suskaičiuotų visas teismų išlaidas ir priteistų iš tų, kurie mėgaujasi tokių teismų darbu. Biudžetas pasipildytų ne vienu milijonu.

 

Apie tai rašoma ,,Laisvas laikraštis" Lietuvai šiose nuorodose:

 

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7338:sistemines-ziniasklaidos-rykliai-pritruko-darbo&catid=33&Itemid=141

 

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?

option=com_content&view=article&id=7304:sistemines-ziniasklaidos-rykliai-pritruko-darbo&catid=31&Itemid=101