STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. TEISINGUMO PARODIJA
Alvydas VEBERIS.    TEISINGUMO PARODIJA

Alvydas VEBERIS

 

TEISINGUMO PARODIJA

 

Matydamas skriaudžiamus Lietuvos respublikos gyventojus, gaudamas iš gyventojų  nusiskundimus, pagal savo galimybes, bandau informuoti visuomenę, atsakingas institucijas, kas dedasi mūsų šalyje.

Apie valdininkų ir teisininkų korupciją, jų giminystės ryšius, nusikaltimus, persekiojant, baudžiant, įkalinant net žudant  teisiuosius, vien ,,Laisvas Laikraštis“ yra prirašęs tiek atskirų istorijų, kad neužtektų jaučio odos jas visas surašyti.

 

Visi gerai žino patarlę, kad svetimo skausmo nebūna. Keista, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nepastebėjo, kai 240 jėgerių armija smurtu grobė Garliavos mergaitę  ir talžė niekuo dėtus ramius gyventojus privačioje valdoje.  Tik apsirgęs  suprato, kad jis turi nepilnametę dukrą, kuri jautriai reaguoja į savo tėvo skaudulius. Matyt Deimantė Kedytė, jos seneliai  ir visi kiti turi akmenines širdis?  Ar gali būti visi abejingi, praradę sąžinę, dorą, gyventi tik dėl savo naudos, kai matai šalia  skriaudžiamą žmogų, kuris nepajėgdamas  kovoti su vėjo malūnais, išsekintas ir palaužtas ligų,  nuleidžia rankas?

 

 Būtent apie tokias Panevėžio rajono gyventojo Vlado Deksnio skriaudas, kurios padarytos  dėl Seimo nario Petro Nevulio nusikalstamų veiksmų, kreipiausi atskirais skundais į respublikos naująjį  prezidentą Gitaną Nausėdą, teisingumo ministrą bei generalinį prokurorą. Netrukus sužinosime jų reakciją ir informuosime skaitytojus. Gal policija, prokuratūra, teismai, aplamai liko nereikalingi?

 

Jų sovietinių metodų trafaretiniais   atsirašinėjimais nei vienas sotus neliko. Ar ne geriau kreiptis į gatvės neuniformuotus banditus? Jie efektyviai ir profesionaliai greit išsprendžia  bet kokias problemas, nors tai  neteisėta.  Bet tuomet  Valstybei nukristų didžiulė našta išlaikytinių armijai, kurių dauguma geriausiu atveju tinka  tik žąsis ganyti, o atsakymus gėda net skaityti, nepaisant to, kad turi teisinį išsilavinimą ir dėvi juodas uniformas, užsikabinę ant kaklo metalo  grandines.  

 

Mano skundai šioms paminėtoms  institucijoms užregistruoti. Jie sekančio turinio:

,,2015-06-05 buvo pradėtas Panevėžio apskrities VPK Panevėžio r. PK ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje Nr. 01-1-31564-15 dėl 2015-05-29 įvykusio konflikto su V.Deksniu, kur neva sutrikdyta dabartinio Seimo nario P.Nevulio sveikata pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 138 str.1d.

Viso ikiteisminio tyrimo metu V.Deksnys rašė skundus, kad jis yra nukentėjusysis, o kaltininkas P. Nevulis. Nepaisant V.Deksnio ir liudininkų teisingų parodymų, V.Deksnys Panevėžio apylinkės teismo nuosprendžiu 2017-02-24 d., iškraipant tiesą, pripažintas kaltu ir jam skirta 8 (aštuonių) mėnesių laisvės apribojimo bausmė, priteistos teismo ir P.Nevulio naudai (neva padaryta) turtinė ir neturtinė žalos išlaidos. Skirti V.Deksniui kiti įpareigojimai.

 

nuotr. ponas Petras Nevulis ir valstietis Vladas Deksnys. Kuris iš jų kuris, turbūt aiškinti nereikia?

 

Tik 2018-04-16 d.  Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu B.b. Nr 1A-1-350/2018, baudžiamojo proceso Nr 1-01-1-31564-2015-0 V.Deksnys išteisintas.

Viso to laikotarpio metu V.Deksnys rašė skundus, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas P.Nevulio atžvilgiu, nes jis įvykusio konflikto  kaltininkas. Jo visi skundai nuo 2015m. birželio 05d. iki 2019 m. kovo 29 d. Panevėžio apygardos teismo neskundžiama nutartimi  atmesti.

 

Kas svarbiausia V.Deksnio skundus nagrinėjo ir atsakymus rašė ta pati Panevėžio prokurorė Sigita Bieliauskaitė, kuri dalyvavo Panevėžio apylinkės teismo posėdžiuose šališkai  palaikydama valstybinį kaltinimą, dėl ko V.Deksnys buvo nubaustas laisvės apribojimo bausme.

Viso teisminio proceso metu esu dalyvavęs šios bylos nagrinėjime ir akivaizdžiai mačiau, kad teismo procesas vyksta šališkai, norint apkaltinti nukentėjusį  Vladą Deksnį, o kaltininką Petrą Nevulį išteisinti. Apie tai esu parašęs daugybę straipsnių, informavęs Seimą, kitus atsakingus asmenis. Viskas tarsi žirniai į sieną.

 

Prašau inicijuoti ir pradėti iš naujo ikiteisminį tyrimą P.Nevulio atžvilgiu, nes jis melagingai klaidino policiją, prokuratūrą, medikus, išsisuko nuo bausmės ir teismų maratono metu (nuo 2015-06-05 iki 2019-03-20 d.) ,,įlindo“ pagal R.Karbauskio partinius sąrašus į Seimą, ir iki šiol tenai sėdi. Tuo pačiu bandė papirkti mane, kad nerašyčiau straipsnio apie jo nusikalstamą veiką. Tuo tikslu pasinaudojęs policija, prokuratūra padarė įrašus, numetė slapta mano kambaryje 300 eurų pinigų sumą ir su policijos pagalba padarė pasalą, neva aš jį reketuoju. Tačiau tam aferisto  žingsniui buvo pasiruošta ir pakviestas privatus, Panevėžyje gerai žinomas, ,,seklys‘‘ Z.Laureckas. Jis užfiksavo slaptą P.Nevulio atsilankymą.

 

Taip pat prašau inicijuoti ir pradėti ikiteisminį tyrimą šioje byloje dėl byloje dalyvavusios ir šališkai valstybinį kaltinimą palaikiusios Sigitos Bieliauskaitės  ir kitų prokurorų (Panevėžio apygardos  Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojos Reginos Tamelienės) veiksmų, Panevėžio apygardos teismo teisėjų  atžvilgiu (D.Švitinienės, Prano Šimkaus), kurie dengdami vieni kitus, visus teisėtus V.Deksnio skundus atmetė, o  Panevėžio apygardos teismas V.Deksnio skundus neskundžiama 2019-03-20 d. nutartimi, pasirašant ją teisėjai Danutei Švitinienei, padėjo galutinį tašką“.