STRAIPSNIAI

Alvydas Veberis . SAVAIS METODAIS Į KOVĄ
Alvydas Veberis .   SAVAIS METODAIS Į KOVĄ

 

 

SAVAIS METODAIS Į KOVĄ

 

Kantrybė baigėsi. Nuteistieji nebegali  tylėti dėl esamos BETVARKĖS įkalinimų įstaigose. 

 

Tai turi žinoti visi, kas dedasi Lietuvoje. Laiškas iš įkalinimo įstaigos. Redakcija, įvairiais kanalais per tarpininkus (dėl galimo sekimo ir blokavimo) laiškų gauna begalę

 

Nuteistasis rašo: ,,Žiniasklaida ir jos atstovai yra vieninteliai, kurie realiai kovoja su korupcija Valstybės lygmeniu ir gina paprastą žmogų, gina  pačius pažeidžiamiausius.

Prašau Jūsų atlikti nepriklausomą tyrimą dėl Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų veiklos.

 

Pvz.: Šiaulių tardymo izoliatoriuje dirba tik degradavę alkoholikai, tarnybinės prostitutės, na ir dar kyšininkai. Šiaulių TI laikomi asmenys, tie, kurie turi pinigų, gali nusipirkti visko iš čia dirbančių darbuotojų,- tiek draudžiamų daiktų įsigyti, tiek paskatinimus  bei kt. už pinigus lengvatas gauti. Kalėjimų Departamentas į Šiaulių tardymo izoliatoriaus veiklą nesikiša, pastarasis turi visišką autonomiją.

nuotr. Šiaulių tardymo izoliatorius

 

Nors kaip Valstybinė įstaiga yra išlaikoma iš Valstybės biudžeto, taigi iš mokesčių mokėtojų pinigų, tačiau atskaitomybės apie realią savo veiklą niekam neteikia. Mažai tikėtina, kad tokią situaciją Kalėjimų Departamento vadovybė dengia nieko mainais už tai negaunama. Gali būti, kad tokia, korupcijos persunkta Šiaulių TI veikla yra ne tiek pačio ŠTI , kiek Kalėjimo departamento ,,darbo‘‘ rezultatas. Visa  Šiaulių TI veikla primena 1995-1996m. Kalėjimo departamentui pavaldžioje sistemoje buvusią situaciją“.

nuotr. Šiaulių tardymo izoliatoriuje apsilankė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius 

 

2020 m. sausio mėnesio pabaigoje įkaitų drama, kuomet Šiaulių TI laikomas nuteistasis iki gyvos galvos D.Kriaučiūnas pagrobė įkaite tardymo izoliatoriaus pareigūnę, pabėgo su ja iš tardymo izoliatoriaus bei savadarbiu ginklu vos nenužudė pastarosios (sužalojo) taip pat yra Šiaulių TI bei Kalėjimo departamento neveiksnumo, aplaidumo bei korupcinės veiklos padarinys. Nuteistasis buvo išprovokuotas ir galima sakyti kone priverstas taip pasielgti. Vadovybė dangsto savo darbo broką. Ministras E.Jankevičius kratosi atsakomybės, visi vengia viešumo, nuo visuomenės slepia įvykių aplinkybes ir TIESĄ. O juk vos nežuvo pareigūnė, kuri yra jauna, primityvi, naivi ir viskuo tikinti, kas jai sakoma (pudrinama) jos viršininkų. Juk reikia dirbti, valgyti ir kažko reikia“.

nuotr. D.Kriaučiūnui kantrybė baigėsi. Nuteistasis iki gyvos galvos prarasti nebeturi ką.

 

Nuteistasis ilgai ir nuosekliai prašėsi nebūti kankinamas, kad nežemintų jo žmogiškojo orumo laikymo sąlygomis, kad nesityčiotų, bet niekas taip ir neišgirdo, niekam neįdomu, kol galiausiai privertė prie to, kas atsitiko.  Nukentėjo jauniausia, kvailiausia  ir nekalta pareigūnė. Žinoma, jeigu būtų nors kiek protingesnė būtų padavusi visą LR Kalėjimų sistemos administraciją į teismą dėl saugių darbo sąlygų neužtikrinimo. Juk buvo išklusi reali grėsmė jos gyvybei. Kas dėl viso to kaltas?  Vieną vertus, kaltas tas, kas taip pasielgė t.y. nuteistasis. Kita vertus, bent šiek tiek mąstančiam žmogui kyla klausimas, o ką įstaiga buvo padariusi, kad taip neatsitiktų???

 

Kita , J. R-aitė dirbanti Šiaulių TI resocializacijos specialistė teikia intymias paslaugas suimtajam Valentui S., kol istorija išlenda į paviršių ir kalėjimų administracija apsiriboja tuo, kad statutinę Valstybės tarnautoją perkelia šiek tiek toliau nuo kalinamų asmenų, kad ji negalėtų turėti su jais tiesioginio kontakto.

Ar tai yra normalu? “,- klausia nuteistasis.

 

 (Tekstas necenzūruotas, redakcijai laiško autorius žinomas. Inicialais parašytos pavardės, taip pat. Iš anksto perspėju, pareigūnams jos nebus atskleistos)