STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. BŪKITE ATSARGŪS! VISKĄ ,,GEBANTYS“ SPECIALISTAI
Alvydas VEBERIS.    BŪKITE ATSARGŪS! VISKĄ  ,,GEBANTYS“  SPECIALISTAI

 

 

BŪKITE ATSARGŪS! VISKĄ  GEBANTYS  "SPECIALISTAI"

 

Domantas išgirdęs savo automobilio važiuoklėje nežymų barškėjimą, nuvyko  šiam garsui nustatyti į Panevėžio  Autoservisą, esantį Nemuno g. Meistrai surašė patikros aktą ir patarė pakeisti padilusią stabilizatoriaus įvorę, salianbloką, šarnyrą.  Domantas kitą dieną nupirko tas detales Ramygalos gatvėje Žagelienės parduotuvėje. Ant prekystalio puikuojasi ne viena vizitinė kortelė su įvairių Autoservisų vizitinėmis kortelėmis. Domantas pardavėjų paklausė (dirba šeima) ar iš tų reklamuojamų kortelių yra patikimi meistrai. Pardavėja Žagelienė  patarė šiam nedideliam remontui Autoservisą Ramygalos 150A, su Gintaro telefonu 8 698 47241.

nuotr. saugokitės tokių servisų

 

Netrukus į parduotuvę įėjo ir pats Gintaras. Domantas parodė jam patikros aktą ir paklausė ar gali pakeisti šias nupirktas detales. Nors jau buvo apie 16 val., bet  jis sutiko darbą atlikti tuoj pat. Su nupirktomis detalėmis Domantas kartu su Gintaru nuvyko į čia pat gatvėje reklamuojamą Autoservisą, kuris įrengtas trijų garažų patalpoje. Parodė į kurį garažą įvažiuoti ir nurodė ten buvusiems meistrams (vienas vardu Jonas, kitas kažkoks Paša), ką reikia pakeisti. Netrukus meistrai ėmėsi darbo. Domantas pamatė, kad pagrindinius įrankius naudoja laužtuvą ir galingą kūjį. Servise automobilio kelto nėra.  Meistrai sugulę ant betoninių tepalais nulaistytų grindų, bandė išimti reikiamas detales pakeičiant naujomis. Darbas nesisekė, bet galiausiai apie 21 valandą baigė.

 

nuotr. ryte meistras Jonas laukia, kol duris atrakins Gintaras

 

Išvažiuojant iš garažo, pasigirdo neaiškus metalo girgždesio garsas. Domantas paklausė kas tai? Gintaras nieko nesakė, o Paša sako, nieko čia tokio. Gatvėje automobilis važiavo nestabiliai, galiausiai nuo metalo garsų automobilis sustojo. Paskambinus Gintarui šis paklausė telefonu garsus ir pasakė, kad bus granatos gedimas. Liepė palaukti.  Netrukus  su Paša ir jo  žmona, kuri vairavo  automobilį,  atvyko nutempti Domanto automobilį atgal, kad įsitikintų kokia to priežastis.  Meistrai, gavę už darbą pinigus, jau  buvo išgėrę, vairuoti automobilio patys negalėjo. Gintaras neapsiriko. Pasirodo keičiant pusašio granatą tinkamai neįstatė jos  į šlicus, kas pridarė automobiliui ir Domantui  papildomų problemų. Buvo vėlus metas.  Domantas privalėjo palikti automobilį jų Autoservise ir keliauti pėsčiomis namo.

 

nuotr. po tokių  ,,meistrų“  remonto subyrėjo pusašio granata

 

 Už nepatogumus Gintaras žadėjo atsilyginti. Kitą dieną ryte Gintaras ieškojo sugadintos detalės dėvėtų automobilių aikštelėse. Nerado. Tada paėmė pusašį iš parduotuvės Ramygalos gatvėje. Su  ja Gintaras bendradarbiauja. Sąskaitų parduotuvė nedavė, nes pardavėjas Domantui sakė, kad pusašį Gintarui atidavė už savikainą.  Gintaras atliktų darbų akto nerašė.  Motyvavo, kad ją išrašys jo žmona dirbanti buhaltere.  Teks jos atvažiuoti kitą dieną.  Antrą dieną prie sugadinto  automobilio granatos pakeitimo dirbo trise. Domantas stebėjo jų darbą sukandęs dantis. Gintaras ant medinės kaladės su kūju per metalinį vamzdį kalė pusašį į kelmo šlicus.

 

nuotr. ant tokių 2 kaladžių užsilipęs Gintaras kalė vos ne valandą su galingu kūju pusašį į kelmo guolį.

 

Ant metalinio vamzdžio buvo užsidėjęs dar vieną trumpesnį vamzdį,  kuris nuo smūgio net du kartus nulėkė, vos nepataikydama Pašai į galvą, kas galėjo baigtis mirtimi. Paša džiaugėsi, kad laimingas, o vamzdis praskriejo visai šalia jo plikos  kaukolės. Tas kalimas su pertraukomis  vyko vos ne valandą.  Pusašis kalant pasiduodavo vos po kelis milimetrus. Galiausiai įkalė. Už sugadintą granatą ir atliktus darbus Gintaras iš Domanto pinigų nedrįso prašyti, nes tai jų darbo brokas. Domantas išvažiavo. Pavažiavęs vos keletą kilometrų išgirdo antrą kartą baisų metalo garsą, automobilis liko nevaldomas. Gerai, kad kelyje buvo mažas greitis ir nepasitaikė kliūčių. Užmiestyje, važiuojant didesniu greičiu, galėjo net du kartus, po jų remonto, įvykti   mirtina avarija. Domantas vėl skambino Gintarui. Šis netrukus atsiuntė tralą ir pasiūlė  vežti automobilį pas jį į garažą.

 

nuotr. antrą kartą ,,meistrai“ suremontavo, kad be tralo, nei iš vietos. Subyrėjo įkalta pusašio granata, lūžo kelmo traukė sugadindama padangą, stabdžių šlangutes, sparną, amortizatorių...

 

Matydamas, kaip Gintaras ir jo meistrai dirbo, Domantas atsisakė jų paslaugų ir nuvežė į Autoservisą ,,Automera“. Šie surašė priėmimo aktą ir pasakė, kad sutvarkę paskambins. Už darbus ir pakeistas dėl autoįvykio sugadintas važiuoklės detales Domantas sumokėjo 520 eurų. Darbai ne visi buvo atlikti, nes sulūžusi pusašio granata suskersavo padangą, ko pasekoje nulaužė kelmo traukę, pažeidė stabdžių šlangutes, amortizatorių, sulankstė apsaugą, sparną, padangą. Šie darbai liko nepataisyti, nes Domantas tiems gedimams pritrūko pinigų. Po važiuoklės sutvarkymo ,,Automeroje‘‘, Domantas, nuvažiavo į techninių apžiūrų centrą, kad įsitikinti naujų meistrų atliktų darbų kokybe. Šie patikrinę važiuoklę, nustebo, kad įtrukusios po  autoįvykio kelyje stabdžių šlangutės leido skystį ir meistrai to nepastebėjo.  Jos liko  nepakeistos. Meistrai privalėjo tai matyti. Tereikėjo staigesnio stabdžių pedalo nuspaudimo ir būtų stabdžiai atsisakę. Domantas stabdžių šlangute nuvarė pakeisti į trečią Autoservisą, esantį Beržų gatvėje.

 

Gintaras  ne tik nerašė sąskaitos, bet galiausiai pradėjo aiškinti, kad jis jau nebe vadovas, o paprastas meistras dirbantis su verslo liudijimu, o ,,Autoserviso“ patalpas nuomoja.  Pasirodo, kad  internete iš tikro registruota įmonė O.Abromavičienės ir A.Abromavičiaus vardu. Automobilį remontavęs Paša dirbo (tas tris dienas po 12-14 valandų) nelegaliai, talkindamas Gintarui. Pats Pasa pasakojo, kad šiame servise dirba jau keletą savaičių.   Visą kaltę dėl blogai atliktų darbų Gintaras suvertė Jonui, kuris dirbo bendrai su visais. Už sugadinto automobilio darbus Gintaras atsisakė mokėti.  Liko ilgas teisminis kelias. Domantas apie nepritaikytą servisą automobilių remontui pranešė priešgaisrinės apsaugos tarnybai, kur bet kada gali įsižiebti gaisras, nes vienas iš meistrų Jonas pastoviai rūko, nors šalia prilaistyta tepalų, degios lubos, kampai pilni alkoholio butelių   ir kita betvarkė.  Domantas apie šiuos meistrus Ramygalos gatvėje 150A pranešė ir kitoms tarnyboms.  Tokių garažinių meistrų darbas tai realus pavojus gyvybei. Būkite atsargūs ir venkite tokių meistrų!