STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. ALKOHOLIO DRAUDIMAI - ŽALIA ŠVIESA NARKOTIKAMS
Alvydas VEBERIS.    ALKOHOLIO DRAUDIMAI - ŽALIA ŠVIESA NARKOTIKAMS

Alvydas VEBERIS

 

ALKOHOLIO DRAUDIMAI - ŽALIA ŠVIESA NARKOTIKAMS

 

Teismuose nesibaigia  narkotikų prekeivių susivienijimų nusikaltimai. Kai komisarai kontroliuoja ir patys užsiiminėja  šiuo ,,verslu“, tai argi paprasti mirtingieji imdami pavyzdį iš teisingumo vykdytojų gali nesusivilioti šiuo nelegaliu verslu? Juk tai vienas iš pelningiausių ,,verslų‘‘. Neseniai Panevėžio apygardos teisme pasibaigė Šiaulių AVPK, ONTT pareigūnų susivienijimo narkotikų byla, kurie užsiiminėjo šia veikla. Aišku viena, kad  iš didelio nusikaltėlių būrio liko ,,trupiniai“. Nuteisti tik keli kaltinamieji (iš 40-ties  jų liko tik 18 ) griežtesnėmis iki 16 metų laisvės atėmimo bausmėmis. Apie tai šioje nuorodoje:

http://www.tiesoskariai.lt/straipsniai-65/lt/----alvydas-veberis--pagaliau---paskelbtas-nuosprendis-siauliu-ekskomisaru-baudziamojoje-byloje-378.html

 

Nusikaltėliai komisarai Panevėžio apygardos teismo slenksčius minė daugiau nei penkeri metai. Teismų maratono galo iki šiol dar nematyti. Paskutinį žodį tars Aukščiausiasis teismas. Pagal teismų šiandieninę praktiką,  ten dar keli nuo bausmės nubyrės arba jos bus sumažintos. Prekiautojai narkotikais gali papirkti bet ką. Jie tam pinigų turi. Juk baisi korupcija pačiuose aukščiausiuose Valstybės valdžios ir teisingumo vykdytojų sluoksniuose, kai už didelių pinigų sumas galima nupirkti bet kurį korumpuotą teisėją. Paskutiniai įvykiai tą parodė, kai teisėjai su antrankiais pagaliau aplankė tas vietas į kurias lengva ranka patalpina net ir nekaltuosius. Gal pajus kamerų kvapą ir jų skonį?

Šį kartą Panevėžio apygardos teisme - gatvės nusikaltėlių susivienijimas. Kaltinimai analogiški, kaip ir komisarams: neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis, jų platinimas, padėjimas įsigyti narkotinių medžiagų, kanapių auginimas.

 

Kaltinamųjų sąraše Viktor Počežercev, Maksim Kalabin, Oleg Glaz, Vitalij Saaremets, Sergej Gass, Denis Maščenko, Jevgenij Fedukov, Aleksej Zajac, Andre Suchodolskij. Teismo posėdžio pranešėjas  Valdas Meidus, sekretoriauja Rima Pečešiūnienė, vertėjauja Eglė Lipskienė, Valstybinį kaltinimą palaiko prokuroras Mindaugas Rimkus.

Pirmas posėdis šioje byloje turėjo vykti 2018 m. lapkričio 26 d., tačiau neįvyko dėl vieno iš kaltinamųjų ligos. Po to neįvyko dar vienas posėdis. Tad realiai byla buvo pradėta nagrinėti 2019 m. vasario 25 d. Policijos pareigūnai į posėdžius pristato kaltinamuosius Jevgenijų Fedukovą ir Aleksej Zajac. 

 

2019 rugsėjo 6 d. posėdyje apklausti liudininkai. Kai kuriems kaltinamųjų gynėjams kėlė abejonių dėl įrodymų tikslumo, kuriuos atliko policijos pareigūnai slaptų operacijų metu. Pateikta papildoma medžiaga su foto nuotraukomis. Peržiūrėti vaizdo įrašais su pinigų perdavimu už galimai narkotines medžiagas.

Sekantis posėdis rugsėjo 13 d. Teisėjas paragino ruoštis baigiamosioms kalboms. Yra trukdžių dėl dviejų kaltinamųjų, kurie be pateisinamos priežasties trukdo teismo darbą.

nuotr. teismo salėje

nuotr. jeigu slepiamas veidas, tai žinok, kad tai nusikaltėlis. Teisusis nebijo nieko.

nuotr. apklausos metu. Šalia kaltinamojo vertėja Eglė  Lipskienė

 

Įstatymus inicijuojančiai Žaliųjų valstiečių sąjungos partijai  patarčiau ne su draudimais užsiiminėti mažinant alkoholio naudojimą, bet atkreipti dėmesį į švietimo klausimus.  Jaunimas be jokių  draudimų alkoholio atsisako, nes lengvai prieinami ir daugiau jiems suteikia ,,kaifo“ narkotikai. Jų galima įsigyti už kiekvieno kampo.  Kas svarbiausia  juos saugo komisarai, nes anksti baigę savo darbą policijoje (anksti išėję į pensiją) įsitaiso ūkvedžiais, sporto treneriais, direktorių padėjėjais... švietimo įstaigose.

 

Jeigu anksčiau narkotikai į Lietuvą keliavo gramais, vėliau kilogramais, tai dabar jie atplaukia laivais  tonomis. Iš to nelegalaus verslo Valstybė ne gauna nei cento, bet privačių kišenių šeimininkai tampa labai greit milijonieriais. Nukreipdami visuomenės dėmesį nuo šio ,,verslo‘‘  ,,policininkai – vargdieniai“ basomis kojomis trypčiojo prie Seimo.  Supratę, kad perlenkė lazdą, apsiramino.