STRAIPSNIAI

Alvydas VEBERIS. ,,ŠVENTIEJI“ PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISME
Alvydas VEBERIS.     ,,ŠVENTIEJI“ PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISME

Ketvirti metai, kai šiame teisme tebevyksta REZONANCINĖ Šiaulių VPK ONTT ekskomisarų byla. Nors nuo tyrimo pradžios  daugiau nei šešeri metai, tačiau galo nesimatyti. Teisėjas Pranas Šimkus turi geležinę kantrybę, bet kartais ir jis pratrūksta. Atskiromis nutartimis yra ne kartą baudęs bylos vilkintojus. Baudos nepadeda, nes narkotikų verslas pelningas ir ką reiškia tokiems ,,ereliams“ kelių šimtų eurų bauda. Tai tik lašas jūroje.

 

Šiandien teismo posėdžio komisijos sudėtis pasikeitusi. Sekretoriaujančią Editą  Marcinkevičienę pakeitė  Daiva Lianzbergienė, o LR GPON ir KT departamento  

 prokurorą Gedgaudą Norkų, Panevėžio apygardos prokuroras Mindaugas Rimkus. Posėdžiui teisėjavo Pranas Šimkus.

Kaltinamieji tie patys. Tai:   Remigijus Dereškevičius, Remigijus Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.

 

Teismo sudėties pakeitimams prieštaraujančių nebuvo.

Nors posėdžių terminai, vienas nuo kito,  ištempti tarsi guma, tačiau kaltinamieji ir jų gynėjai net ir tokiais tempais nepasiruošia arba neatvyksta į posėdžius.

Gediminas Aina,  Ričardas Pocius ir dar keletas kaltinamųjų pažadėjo pasiruošti ir raštu pateikti paskutinio žodžio verkšlenimus sekančiam teismo posėdžiui. Kaltinamasis Kęstutis Pilvinis prašė dar kartą susipažinti su bylos medžiaga.  Jis pamiršo, ką buvo kalbėjęs duodamas parodymus ikiteisminio tyrimo metu. Teisėjas leido.

 

Visi kaltinamieji, tarsi vieningai giedantis ,,Ąžuoliuko“ choras, neigė padarę nusikaltimus, nes anot jų, prokuroras netinkamai atliko tyrimą, nekonkretūs kaltinimai, trūksta įrodymų, kolegų tarpe buvo konfliktų, todėl negalėjo tokiomis sąlygomis tartis ir daryti nusikaltimus, juo labiau organizuotoje grupėje. Visi prokuroro kaltinimai abejotini, pagrįsti nuogirdomis.

 

nuotr. ,,Nuskriaustieji“ čia įvardintų nusikaltimų teigia, kad nėra nepadarę. Taip išeina, kad  ,,savi“ savus smaugia. Kame problema? Nesidalina pelnu?

 

Iš kaltinamojo Pavelo Osipovo, vežiojamo etapu į teismo posėdžius, galima suprasti, kad nepagautas už rankos ne vagis. ,,Nėra liudininkų, telefonų išklotinių, jokia narkotinė medžiaga nėra iš manęs paimta, nors prokuroras teigia, kad vežiau narkotikus Šiaulių mieste, įpakuotus celofane. Kas paėmė tą paketą? Ar tai buvo narkotinė medžiaga ar muliažas, kur įrodymai? Koks kiekis, tos neva narkotinės  medžiagos?‘‘ - piktinosi kaltinamasis. ,,Prokuroras kaltina, neva, nusikaltimai daryti konspiraciniais sumetimais. Tokiu būdu kiekvieną galima apkaltinti konspiracija be įrodymų ir kaltės‘‘,- samprotavo Osipovas.

Kaltinamasis Rolandas Grigaraitis teigė, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo daromas psichologinis spaudimas, kad parodymus duotų prieš savo kolegas. Jeigu atsisakys, bus patys apkaltinti.

Kaltinamasis Arvidas Budrys apkaltintas savo kolegų R.Ivanovo, T.Ruchtino nepagrįstai, todėl manantis, kad bus išteisintas.

Kaltinamasis Arminas Lipskis teigė, kad  kolegų tarpe vyko nesutarimai: vieni kitų vengė, konfliktavo, juos skaitė tinginiais ir į bendrą kompaniją nepriėmė. Jie buvo savų tarpe, tarsi  raupsuotieji, todėl nusikaltimuose organizuotoje grupėje  iš esmės negalėjo dalyvauti.

 

Kaltinamasis Remigijus Dereškevičius paskutinį žodį tarė trumpai. Nusikaltimuose nedalyvavau, parodymus esu davęs, prašau išteisinti.

Visi, tarę paskutinį žodį nekalti, tarsi tyri vandens lašai, prašė teismo  išteisinti.

Sekantis teismo posėdis nukeltas rudeniui,-  rugsėjo 7 dienai.

 

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=6689:15-metu-siauliuose-narkotikus-platine-policijos-ekskomisarai-vieningi-jie-nekalti-nes-nera-irodymu&catid=31&Itemid=101