STRAIPSNIAI

Neringa Venckienė: Kaip sekasi, Eligijau Masiuli?
Neringa Venckienė:  Kaip sekasi, Eligijau Masiuli?

 

 

Neringa Venckienė



KAIP SEKASI, ELIGIJAU MASIULI?!

 

 

Yra patikima patarlė: ,,Nekask duobės kitam, nes pats įkrisi". Ir žinok E.Masiuli, kad lazda turi du galus.  Kai smogs  antras lazdos galas, tai  paliksi pliku užpakaliu  ir tuščiom  kišenėm. Nors aišku, kad tokie, kaip tautos išlaikytinis  E. Masiulis ir panašūs į jį, ne iš savų pinigų gyvena, ir ne savo milijonus švaisto ar dėžutėse juos nešioja.

 

nuotr. Eligijus Masiulis troško šlovės, garbės, turtų, bet liko be karūnos prie suskilusios geldos

 

Nors E.Masiulis kaltinamas sunkiais nusikaltimais: prekyba poveikiu, kyšininkavimu ir neteisėtu praturtėjimu ir jam gresia 10 metų laisvės atėmimo bausmė, Vilniaus apygardos teismas  panaikino visas jam  kardomąsias priemones.

Tas pats Vilniaus apygardos teismas man paskyrė 3 kardomąsias priemones: 1) intensyvią priežiūrą, 2) 10 000 Eur užstatą, 3) dokumentų paėmimą, tačiau aš esu kaltinama trimis nesunkiais nusikaltimais ir vienu baudžiamuoju nusižengimu (visi susiję su gegužės 17 d.), už kurį numatyta bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu. Be to, mano sulaikymas dėl ekstradicijos tęsėsi 21 mėnesį, kuris privalo būti įskaitytas į skiriamą bausmę.


Labai sekasi ir kyšininkavimu bei kitais nusikaltimais įtariamiesiems Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui, Konstantinui Gurinui ir Valdimarui Bavėjanui, Vilniaus apygardos teismo teisėjui Henrichui Jaglinskiui. Jiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas buvo pakeista į rašytinį pasižadėjimą, nors jie įtariami sunkesniais nei aš nusikaltimais, už kuriuos jiems gresia iki 10 metų laisvės atėmimo. Pažymėtina, kad jiems nebuvo paskirta ir jokių kitų kardomųjų priemonių.

 

nuotr. Lietuvoje įvyko  neregėtas korupcijos skandalas: net aštuoni teisėjai įtariami kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu. Prezidentūra praneša, kad nusikaltimais įtariami trys Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. Kaip manot, ar visi išlįs  sausi iš balos?


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dar-neregeta-korupcija-teismuose-net-8-auksciausio-rango-teisejai-itariami-kysininkavimu.d?id=80411857

 

Sėkmė neaplenkė ir Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko, kuriam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir kuriam gresia iki 8 metų laisvės atėmimo. Jam taip pat paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

nuotr. Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas 

 

Prokuratūra taiko griežtas kardomąsias priemones Neringai Venckienei, o apkaltą jai surengusiam E.Masiuliui visi apribojimai panaikinti. Teismas panaikino apribojimus E.Masiuliui. Vilniaus apygardos teismas patenkino „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kyšio ėmimu įtariamam buvusiam liberalų vadovui Eligijui Masiuliui ketvirtadienį panaikino anksčiau skirtas kardomąsias priemones. E. Masiuliui iki šiol buvo skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir draudimas bendrauti su kitais kaltinamaisiais byloje. 

 

Vilniaus apygardos teismas sausį panaikino analogiškas kardomąsias priemones kitiems įtariamiesiems – buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui bei buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui. „MG Baltic“ buvusiam viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui paliktas 25 tūkst. eurų užstatas. Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. Kyšių ėmimu kaltinamas E. Masiulis, V.Gapšys, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis.

nuotr. politinė korupcija. pirmas iš dešinės,-Raimondas Kurlianskis – vadybininkas, koncerno „MG Baltic" viceprezidentas,  Vytautas  Gapšys, - Lietuvos politinis veikėjas,  Eligijus Masiulis, - Lietuvos politikas, Klaipėdos miesto savivaldos politikas, visuomenės veikėjas, politologas,  Gintaras Steponavičius – teisininkas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, buvęs LR Švietimo ir mokslo ministras.

 

Parlamentaras Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu nesant kyšininkavimo požymių. Kaltinimai byloje pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui. Kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai. Beje, tas pats E.Masiulis ir organizavo apkaltą Neringai Venckienei Seime, ir tada sakė, kad jis visiškai pasitiki lietuviška teisėsauga. O kaip kitaip, kai pati teisėsauga korumpuota! Tokie tokius palaiko.

 

Buvusiai parlamentarei ir teisėjai Neringai Venckienei iki šiol taikomos griežtos kardomosios priemonės – uždėta apykojė, paimti dokumentai, nurodyta nuo namų Garliavoje nutolti ne daugiau 10 km.